Nadwzroczność – możliwe objawy i leczenie

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Nadwzroczność czy też dalekowzroczność to jedna z najpowszechniej na świecie występujących wad wzroku.

Powoduje ona bardzo wiele trudności w życiu codziennym i sprawia, że życie jest znacznie utrudnione. Sposób rozwijania się tej wady wzroku również jest zróżnicowany – często bowiem towarzyszy nam niemalże od samego urodzenia, a czasami również możemy się jej nabawić w trakcie życia.

Czym jest nadwzroczność i jak się objawia?

Nadwzroczność nazywana również hiperopią to dla wielu osób, które się z nią zmagają bardzo duży problem. Najprościej rzecz ujmując to wada wzroku, która powoduje, że obiekty znajdujące się blisko nas są zamazane lub rozmyte. Jednocześnie zazwyczaj osoby dotknięte tą wadą nie mają większego problemu z rozpoznawaniem przedmiotów znajdujących się nieco dalej. Właśnie z tego powodu w przypadku nadwzroczności zazwyczaj pojawiają się trudności w czytaniu i precyzyjnych pracach wykonywanych z małej odległości. Charakterystycznym objawem tego zaburzenia wzroku jest również męczliwość, a czasami pojawiają się również bóle głowy.

Soczewki kontaktowe dla dalekowidza

Dzisiejsza medycyna, w tym okulistyka ma do zaoferowania bardzo szerokie spektrum możliwości pomocowych. Dalekowidz może skorzystać chociażby z okularów lub też soczewek kontaktowych. W przypadku tej wady bardzo chętnie wybierane są właśnie soczewki kontaktowe. Stanowią one skuteczną metodę korekcji  przy nadwzroczności. Są one zaprojektowane w taki sposób, aby korygować widzenie na bliskie odległości, a także dostępne w bardzo wielu wariantach. Znajdziemy modele soczewek jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne. Dzięki temu jeszcze lepiej dopasujemy je do naszego indywidualnego stylu i trybu życia. To dla wielu osób argument koronny za wyborem soczewek.

Operacje laserowe – czy warto?

Nadwzroczność rzecz jasna możemy leczyć innymi metodami. Oczywiście dzisiaj istnieje również bardzo wiele metod trwałego leczenia wad wzroku. To przede wszystkim operacje laserowe takie jak LASIK czy PRK. Rzecz jasna przy obecnie rozwiniętej medycynie są to operacje bardzo bezpieczne i przede wszystkim skutecznie usuwające problem. W przypadku tego rodzaju zabiegów usunięta zostaje część rogówki oka, dzięki czemu zostaje poprawiony jej finalny kształt, a co za tym idzie również skupienie obrazu na siatkówce. Za operacjami tego rodzaju przemawia przede wszystkim niesamowita wygoda w późniejszym okresie. Nie będziemy bowiem musieli nosić okularów i soczewek kontaktowych. Dla wielu osób ma to niespotykaną wartość.

Dowiedz się więcej na Mojepierwszesoczewki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =