Diagnoza i leczenie dalekowzroczności

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Dalekowzroczność jest drugą najczęściej diagnozowaną wadą wzroku. Pod względem ilościowym wyprzedza ją jedynie krótkowzroczność.

Dalekowzroczność jest wadą wzroku, która powoduje bardzo wiele trudności na co dzień. Dlatego właśnie tak ważne jest szybkie zdiagnozowanie naszego problemu gdy tylko pojawiają się pierwsze symptomy, szczególnie w przypadku dzieci, u których nieleczone zaburzenia widzenia mogą powodować nawet problemy rozwojowe. Na szczęście dzisiaj medycyna jest tak zaawansowana, że tego rodzaju wady wzroku możemy zdiagnozować perfekcyjnie w niemal każdym salonie optycznym.

Dalekowzroczność – trudności osób z tą wadą wzroku

Dalekowzroczność jest w stanie spowodować bardzo duży dyskomfort u osoby, która dotknięta jest tą wadą. Hipermetropia, bo tak inaczej nazywa się ta właśnie wada wzroku sprawia trudności z na przykład czytaniem tekstu z niewielkiej odległości, w trakcie pracy przy komputerze, a także przy innych pracach, które wymagają ostrego widzenia z bliska. U osób z tą wadą wzroku bardzo często zaobserwować możemy konieczność odsunięcia przedmiotów od swojej twarzy, aby widzieć je znacznie ostrzej.

Soczewki kontaktowe dla dalekowidza – prostota użytku, wygoda, komfort

Dzisiaj oczywiście dzięki nowoczesnej medycynie mamy do czynienia z wieloma możliwościami korekcji wzroku w przypadku tej wady. Możemy oczywiście zastosować tradycyjne okulary, ale również bardzo wiele osób decyduje się na soczewki kontaktowe. Leczenie dalekowzroczności tymi metodami ja dzisiaj niesamowicie prosto, a bardzo często wystarczy jedynie jedno wizyta u optyka. Tego rodzaju soczewki kontaktowe oferują zazwyczaj znacznie większą wygodę, a także sprawdzają się w przypadku osób bardzo aktywnych.

Soczewki kontaktowe dla osoby z dalekowzrocznością zakupić możemy również w bardzo łatwy sposób w sklepach internetowych takich jak coopervision.pl. Nie ma więc potrzeby udawania się bezpośrednio do salonu optycznego.

Leczenie dalekowzroczności – pozostałe metody

Rzecz jasna okulary, a także soczewki kontaktowe to tylko część spektrum możliwości leczenia tego zaburzenia widzenia. Nowoczesne leczenie obejmuje oczywiście również metody operacyjne. Z pomocą tego rodzaju metod możemy zmienić kształt rogówki naszego oka w taki sposób, aby poprawić widzenie. Oczywiście wybór metody leczenia będzie zależne zarówno od wieku pacjenta, posiadanego budżetu, oczekiwań względem leczenia, także jego ogólnego stanu zdrowia. Niewątpliwie jednak sporym sukcesem jest to, że dziś możemy wybierać spośród tak wielu różnorodnych metod leczenia dalekowzroczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 13 =