Jakich garnków możesz używać na indukcji?

W domowych kuchniach korzysta się z wielu różnych kuchenek, na przykład gazowych, ceramicznych czy halogenowych. Ogromną popularnością cieszy się jednak przede wszystkim indukcja. Posiadając ją, nie da się jednak używać pierwszych lepszych garnków emaliowanych czy granitowych, muszą być one bowiem specjalnie do niej przeznaczone. Większość dostępnych na rynku modeli świetnie się sprawdzi w tym przypadku, ale nie jest to zawsze takie oczywiste. Dowiedz się, jakich naczyń można używać w przypadku takiego źródła ciepła.

Wybór odpowiednich akcesoriów do kuchenki indukcyjnej

Wybierając wyposażenie kuchni, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Jednym z nich jest właśnie kompatybilność naczyń z płytą indukcyjną. Jeśli wybierzesz nieodpowiednie akcesoria, to w wielu sytuacjach skończy się to niestety ich wymianą, nie będą bowiem działać odpowiednio. Jak widać, garnki emaliowane na indukcję czy ich granitowe wersje, to nie jedynie kaprys, ale konieczność. Bez właściwych narzędzi pracy nic bowiem nie ugotujesz! Dowiedz się zatem, czym kierować się podczas ich zakupu.

Jakie są garnki odpowiednie na indukcję?

Jeśli marzą Ci się na przykład garnki emaliowane na indukcję, to najpierw sprawdź, czy będą one do niej pasowały. W przypadku takich kuchenek muszą one spełniać kilka warunków, przede wszystkim zapewniać dobre przewodzenie ciepła. Powinny zatem być wykonane z takich materiałów jak teflon, żeliwo, ceramika czy stal nierdzewna. Kupując piękne i eleganckie naczynia granitowe, upewnij się wcześniej, czy przygotowano je też z jednego z tych tworzyw. Grube, kilkuwarstwowe dno z kolei sprawi, że czas podgrzewania będzie krótszy, musi też być ono idealnie płaskie.

Zwróć także uwagę na uchwyty garnków emaliowanych czy granitowych na indukcję. Nie mogą być one wykonane z nagrzewających się surowców. Średnica naczyń powinna być jak najbardziej zbliżona do wielkości palników na płycie, by uniknąć w ten sposób strat energii. Rozmiar oraz materiały akcesoriów do gotowania są więc w tym przypadku kluczowe.

Garnki granitowe czy może emaliowane – co wybrać?

Wybór naczyń do gotowania w przypadku takiej płyty jest więc uzależniony od paru kwestii. Jeśli więc zastanawiasz się, czy wybrać garnki granitowe, czy może emaliowane na indukcję, to odpowiedź jest prosta. Sprawdź najpierw, czy wybrany model ma na dnie zamieszczone oznaczenie sygnalizujące, że nadaje się do gotowania na takiej kuchence, a następnie wybierz egzemplarz, który najbardziej pasuje do Twojego gustu czy stylu, w jakim urządzono kuchnię.

Gdzie zamówić garnki pasujące do indukcji?

Obecnie na rynku istnieje wiele propozycji nadających się do gotowania na indukcji. Garnki emaliowane czy granitowe doskonale się prezentują i z pewnością będą się świetnie sprawdzać. Wybieraj produkty ze sprawdzonych sklepów o ugruntowanej pozycji na rynku, takich jak na przykład radochygospochy.pl. Szeroki asortyment pozwoli Ci znaleźć naczynia idealnie pasujące do Twoich upodobań czy nawyków kuchennych. Zadbaj o to, by gotowanie każdego dnia było prawdziwą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + sześć =