Jak zamontować baterię umywalkową samodzielnie?

Jak zamontować baterię umywalkową samodzielnie?

Montaż baterii umywalkowej nie wymaga ani specjalistycznej wiedzy czy doświadczenia, ani też urządzeń i narzędzi, dostępnych włącznie dla fachowców. Dlatego też warto samodzielnie podjąć to wyzwanie. Zanim jednak przystąpisz do pracy, przeczytaj nasz poradnik, jak zamontować baterię krok po kroku.

Co musisz wiedzieć, zanim zamontujesz baterię umywalkową?

Zanim zdecydujesz się zainstalować baterię samodzielnie, musisz wybrać baterię wiedząc, że różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale również i sposobem montażu. Jeśli rury umieszczone są poniżej umywalki, montaż baterii podtynkowej umywalkowej stanie się utrudniony. Zdecydowanie lepiej postawić wówczas na baterie stojące. Przed przystąpieniem do montażu baterii należy sprawdzić również czy jest to bateria jednootworowa czy też dwuotworowa. Model baterii umywalkowej jest również niejako wymuszony przez rodzaj posiadanej umywalki. Tutaj niezwykle istotnym zagadnieniem jest nie tylko rodzaj baterii, ale również i wysokość montażu baterii umywalkowej podtynkowej. To, jaką wysokość montażu baterii umywalkowej podtynkowej wybierzemy, będzie warunkowało przyszły komfort użytkowania.

montaż baterii umywalkowej

Montaż baterii umywalkowej krok po kroku – od czego zacząć?

Aby prawidłowo zamontować baterię, należy przeczytać instrukcję krok po kroku i przygotować odpowiednie narzędzia. Będzie to przede wszystkim nowa bateria umywalkowa, która zastąpi starą baterię, ale również i klucze, śrubokręt, taśma silikonowa oraz uszczelniacze.

Aby samodzielnie zamontować nową baterię, konieczne będzie usunięcie starej. W tym celu należy odkręcić pokrywę baterii i śruby przy pomocy których była ona połączona z umywalką. Aby usunąć takie mocowanie, może przydać się zarówno śrubokręt, jak i klucze. Zanim zaczniesz montować nową baterię, poświęć chwilę na wyczyszczenie umywalki. Przede wszystkim warto skupić się na otworze w umywalce lub blacie, w tym na usunięciu ewentualnego brudu i uszczelniaczy.

Jak zamontować baterie łazienkowe?

Teraz możesz przejść już do podłączenia baterii. Aby to zrobić, koniecznie przeczytaj instrukcję producenta, w której zawarte będą wszystkie informacje. Jak nietrudno się domyślić wybór odpowiedniego modelu baterii determinuje dalsze działania. Zależnie od tego czy w naszej łazience znajdzie się bateria stojąca, bateria ścienna, czy też bateria podtynkowa umywalkowa montaż będzie miał zupełnie inny charakter.

Jeśli umywalka będzie stawiana na blacie, należy założyć uszczelki na nakrętki i węże i starannie przyłożyć baterię do otworu, w którym będzie ona umieszczona. Należy również ją dokręcić, używając w tym celu śrub i nakrętek. Być może w tym momencie będziesz musiał użyć także taśmy silikonowej, by zwiększyć szczelność. Za pomocą złączek podłącz też rury odpływowe i dopływowe. Na koniec sprawdź szczelność armatury, niezwykle istotną w przypadku baterii łazienkowych. Jeśli dopływ wody jest prawidłowy, a korpus baterii nie przecieka, możesz uznać, że instalacja zakończyła się sukcesem. Warto podkreślić jednocześnie, że wykonałeś samodzielnie montaż baterii umywalkowej cena przedsięwzięcia będzie więc znacznie niższa, niż w przypadku korzystania z pomocy fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + dwanaście =